Etiket arşivi: ruzgar

Rüzgâr Nereye Götürürse…

Ben, bir şeyler yaşayarak deneyimlerimi ve pozitif yaşam anılarımı paylaşmak istiyorum. Ankara’da doğdum ama şimdi Yeni Dünya kültürünü keşfetmek, benim için diğer olaylara zaman harcamaktan daha önemli. Bu yüzde çilek bir girişimciyim ve hayat benim için çoğu zaman yaşamaya değerdir…

İş hayatım her ne kadar yoğun geçse de seyahat fırsatım çok oldu. Deli gibi çalışırken hafta sonlarının 1 gününü bile heba etmiyorum. Resmi-Dini bayramların tamamına tatil muamelesi yapıyorum. Hele ki hafta sonlarıyla birleşiyorsa bastırıyorum yolculuk biletini. Birkaç yıl daha 2-3 haftacık izinlerle debeleneceğim ama ilerleyen yıllarda gezi ve seyahat virüsümü hem farklı kitlelere yayacağım hem de sınırları aşacağım. Gerekirse para kazanma planımı değiştirip; zaman, insan ve keyif kazanmanın zamanı olduğunu göstereceğim. Bunu göstermek hoşuma gelir.

Çünkü dünya bizim evimiz. Bizler bu evin kira ödemeyen sahipleriyiz. Hal böyleyken, hayatımın yönünü seçmeye karar verdiğimde, dünyanın güzelliklerini göz ardı edemediğimi fark ettim. Bu yüzden ölmeden önce görülmesi gereken yerlere yolculuklar yapmak cazip geliyor bana. Bu yolculuklarda ki heyecanlarımı, hislerimi ve tabi ki yerler hakkında ki bilgilerimi; Uygun ve ucuz maliyetli geziler hakkında bilgi ve yapmış olduğum gezilerin maliyetlerini de sizlerle paylaşmak istiyorum.

Bu paylaşımların beni takip edenleri tetikleyeceğine şüphem yok. Bir adım ile onlarca ülke, yüzlerce şehir, binlerce kilometre, milyonlarca insan… Özgünlüğünüz için bir yaratıcılık egzersizi. Zamanın sihrine dokunmak gibi…

Zaten yolculuk; Yalnızca sevgi ve ölümün her şeyi değiştirebildiği bir yaşamda, tüm duyularımızı keşfetmek ve yaşamaktır. Gezen insan, öğrenen insandır. Gezen insan, dünyayı ve insanları seven insandır. Gezmek, görmek, deneyimlemek ve fotoğraflarla belgelemek birçoğumuzu hayata bağlayan diğer bir yaşam ünitesi halini aldı. Belki size de dokunur yaşadıklarım ve yazdıklarım, sizi de alıp götürür bir yerlere… Yeter ki istemeye görsün insan, her uzak, yakın olur. Zaman, para, hiçbir şey engel olmaz, olamaz. Bu yüzden bu yazı, aynı zamanda hakkımda bölümünün samimi itirafını oluşturur.

1