ÇİKOLATALAR :)

Çayla birlikte tüketildiğinde büyük bir keyif veren ÇİKOLATALAR, yemeye başlandığında nerede durulacağı kestirilemeyen,  içine kafanı sokarak uğruna şeker komasına girip ölmeyi göze alabileceğin, mutluluk hormon seviyelerini doğal sınırların bir hayli üstüne çıkaran tatlı bir beladır.

Mutsuz zamanlarda şifadır şifa! Denilerek yeniden miktarın iyice abartıldığı, bu dünyanın en güzel nimetlerinden biridir.

Hatta bana göre en faydalı buluşların başında yer alır. Karışımı hayal eden yüce insanın ruhu şad olsun. Nelere vesile olduğunu bir bilse şelalesini de erken keşfederdi.

Chocolate 3

Mesela küçükken elma şekeriyle kandırılan kişileri, büyüdükleri zaman baştan çıkarma aracıdır. Bir parça çikolataya tav olup karşısındakine sevgiyle bakmaya başlayanı bilirim (Ekşi’den)

Çocuk ve yetişkin gülümsetendir. Dolapta görmedim, ben almadım, hangi ara koydunuz gibi verilen yanıtları tatmin edici bulmayan diyaloglar yaşatır.

Medeniyetin bir nimeti midir yoksa bu hayatın baş belası mıdır bilinmez. Dünyanın en güzel lezzeti, olmazsa olmazı… İçinizi ısıtır, enerji verir, ağzınızı tatlandırır ama bağımlılık yapar.

ÇİKOLATALAR!

EN ÇOK ARZULANAN AZTEK’Lİ… (:

YENİLEBİLİR ENERJİ KAYNAĞI…

Burhan Altıntop deyişiyle; çikelata…

& Çikelata İnfografi

 

işte çikolatanın infografiği...