Etiket arşivi: iyikivarsin

İYİ Kİ VARSIN!

İnsanız…
Arada bir boşluğa düşüyoruz. Bazen iş, bazen özel, bazen de başkalarının hayatı etkiliyor bizleri… Geçenlerde, benim hayatımda da çok nadir oluyor diyebileceğim bir boşluk oldu. Hepimizin hayatında olan sıradan şeylerden bir tanesiydi. Garip bir histi.  Fakat biraz şanslıydım ki benim ki kısa sürdü. Çünkü değerli bir arkadaşın gönderdiği mesaj yetti.
Yanımda olması gerekenler geride kaldı. Bir ömürlük olan bu mesaj ve o insandı…
İyi ki varsın!
İşte ömür boyu saklamak istediğim o mesaj…
“Arkadaş onunla birlikteyken gerçekten olduğun gibi görünebileceğin ruhunun tüm gizliliklerini ona anlatabileceğin biridir. Onunla birlikteyken kendini korumana gerek yoktur. Bazen sakarlık bazen çekingenlik bazen se yanlış bir şekilde konuşmaktır bazen kızarırsın bazen çekinirsin bazense o utangaçlığın çekingenliğin içinden çıkarıverir seni.. Açık sözlüdür birşey oldunda pat diye lafi ortaya atıver işte o zaman bir an şaşırırsın ?ve bir gülümseme olur yüzünde ? gülersin. Doğruya doğru der yeri geldin de tatlı dili ile kızar ama kızarmış gibi yapar çünkü o hiç kalp kırmaz hep nazik sıcak şefkatli ve çok düşünceli biridir.  Bazen kendinden önce karşısındakini düşünür. Vaktini çalmaz boş şeyler katmaz sana.. hep iyi şeyler katar hayatın parçası gibi onun dedikleri her zaman aklının bir kenarlarında yer eder ve aklına geldinde bir daha düşünürsün ve gülersin.
Karşılıklı samimiyet karşılıklı şefkat karşılıklı bu içtenlikle hunharca gülersin ? yine bakarsın yine karşılıklı tepki ile birbirine bakarak gülersin.
Gerçekden senin o kişi bir parçan gibi olur birşey oldunda onu ararsın etrafında onun içtenliğini konuşmalarını ararsın.
Bazen kırıldın üzüldün gibi o sana kızsada sana dokunmaz ve hep düşünür seni. Çünkü senin iyiliğin içindir bunu sen anlarsın birşey dedinde birşeye böyle dedinde huyunu öğrenmişsindir tamam demesini bilirsin? sen ben diye birşey yoktur.
Herşey ortaktır çekinmek denen birşey yoktur senin olan şey onundur da çünkü içtenlik samimeyetlik bunu ifade eder.
Konuşmalara doyamazsın bazen çünkü bizde öyle susmak denen bir kavram yoktur. Konu üzerine konu açılır.
Gülmemek diye birşey yoktur çünkü gülmeyi ve güldürmeyi seven kişileriz.
Birlikte bir çılgın ikili olduğumuz doğrudur etrafımızdakiler de
bazıları ne kadar içten ve samimi olduğumuzun farkındalardır.
Bizde yapmacıklık denen birşey yoktur çünkü biz birbirimizi olduğumuz gibi kabullendik ve oyle tanıdık hiç birbirmizi sorgulamadık hiç hor görmedik belkide bu yüzden birbirimize çok ısındık. Her birşey oldunda seni arayabilmekti hersey dostluk birşey olduğunda koşabilmekdi seni dinleyebilmekdi.
Ve hersey de çok güzel di dolu dolu çok güzel günler geçti iyiki senin gibi yüreği ve kalbi temiz biri tanımışım iyiki .
İşte bunu okuyan biricik Kemalimi kimse üzemez bunu da herkes bilsin ??”
“Ne kadar güzel anlatılabilirdi ki bu satırlar bilmiyorum ama gözümde canlandırarak yazmaya çalıştım ve böyle birşey çıktı ?
Umarım hoşuna gitmiştir umarım yüzünde bir gülümseme olmuştur ???”