Soruşturma

Kız çocukları konusunda ne kadar duygusal davrandığımı etrafımdakiler de fark etmiş olacak ki bu konuda ilginç tespitler de bulunmaya başladırlar…

Gerçek olan şu ki kız çocukları konusunda duygusal olabilirim. Hatta onlarla ilginç şekilde ilgilenebilir, halleri ve huylarını benimseyebilirim. Birlikte minuscule bile izleyebiliriz…

Genelde bu çizgi filmi çok beğeniyorlar. Bende çok seviyorum.

Yalnız yaşadığımız dünya iyilerin olduğu kadar kötülerinde var olduğu bir dünya.

24 Ekim 2013 gecesi kötü bir deneyim yaşadım (Çok küçük bir bölümünü anlatayım)

Perşembe gününe denk geliyordu sanırım. İş yaptığımız arkadaşlarla hep beraber yemek yiyelim düşüncesiyle dışarıya çıktık. Aramızda bayan arkadaşlarımız da var. Yemekten sonra türkü dinlemek amacıyla genelde bürokratların ve iş adamlarının gittiği bir yere geçtik (Şuan soruşturma süresi devam ettiği için ismine yer vermiyorum)

Misafirlerim içeriye girdiler benim de ufak bir işim çıktı o yüzden bir süre geç geldim. O sırada arkadaşlarım içeride 9 ve 14 yaşlarında iki küçük kıza zorla alkol verildiğini gözlemlemişler. Bunu bana bildirince polisi arayarak durumu anlattım ve yerin adresini verdim.

İlk geldiklerinde bende gelmiştim ve içeride kontrole giremediler. Nedeni Turizm Bakanlığı tarafından verilen bir belge varmış. Bu nedenle memur beyler sonradan bize içeride kimlik uygulaması yapamadıkları bilgisini verdiler.  Bu sefer iki kez daha aradım ve iki kez daha emniyet ekipleri geldi fakat bu belge nedeniyle tekrar uygulama yapamadılar.

Biz de müthiş rahatsız olduk bu durumdan. Yaklaşık olarak beş kişiyiz, sonradan diğer iki arkadaşım çıkmak durumunda kaldılar… Neyse biz işletme sahiplerini uyardık. Düşünsenize iki kız çocuğuna zorla alkol veriliyor, annesi zaten hap almış durumda; çocukların bilinci yerinde değil…

Ben ve arkadaşım her an her şeyi yapmaya müsaittik.

Şikâyet ettiğimizi ve bu durumun hemen düzeltilmesi gerektiğini söyledik. Ne oldu dersiniz…

İsmine ve adresine soruşturma sonrasında yer vereceğim işletmede çalışan 16 kişi aynı anda üzerimize saldırdı. Arkadaşımı ve beni darp ettiler. Biz kendimizi savunmak durumunda kaldık ve karşı saldırıya geçmedik ama vurun dedik. Vurun diye bağırdık. Bu önemli bir detay aslında; Fakat onlar neden vurun diye bağırdığımızı hiç düşünmediler…

Ben geceyi hastanede geçirdim, arkadaşım da bir süre tedavi olduktan sonra karakola geçti. Bende adli tıp raporumla birlikte üç saat sonra, sabaha karşı geçtim. Memur beyler gelip aldılar ve tüm gece olduğu gibi orada da bizimle çok iyi şekilde ilgilendiler. Tabi doktor hanımlar da çok ilgilendiler. Üç kişi sürekli yanımdaydı ve o durumda olan biri için bu oldukça güven verici.

Karakolda soruşturma başlatıldı, detaylar alındı ve raporlar oluşturuldu. Soruşturma kapsamında farklı kurumların da bilgisi alınacak. Biz vurun, vurun diye bağırdığımızda neden bu şekilde bağırdığımızı düşünmeyen arkadaşların her birinin başı ciddi şekilde dertte; Horosanlı müdürü ve Diyarbakırlı sahibi dahil; Bürokratların ve iş dünyasından insanların gittiği bu işletme yakın zamanda kapatılacak.

Not: Olayı soruşturma sonrasında detaylandıracağım ve iş süreçlerinde beklenmedik durumlar olarak sunumlarıma ekleyeceğim.

sorusturma kemal ates

Kemal Ateş

26.10.2013 – 09:23