KEMAL ATEŞ

Ailesi

Kemal Ateş 8 Ekim 1988 tarihinde Türkiye Cumhuriyeti’nin başkenti olan Ankara’da doğdu. Annesi Firdevs Ateş Erzurum’dan Ankara’ya göç ettikten sonra Orman Genel Müdürlüğü’nde memur olarak çalışan bir babanın kızıdır. Babası Bayburt’un köklü Ateş ailesine mensup Kâmil Ateş’in oğludur. Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları’nda Kondöktör Şef olarak çalışan babası Abdurrahman Ateş, sosyal hayata katkılarıyla çevresinde tanınan ve sevilen bir kişidir. Severek yaptığı bu görevi sürdürmektedir; iki erkek evladı daha vardır ve bir gelini ve bir torunu da canıdır.

Eğitim ve Çalışma Hayatı

Kemal Ateş, Ankara Beştepe Mahallesi; Metin Emiroğlu İlkokulu, Çiğdem Mahallesi; Ahmet Barındırır İlkokulu ve ülkemizin eğitim ihtiyacı bilincinde olan hayırsever Aliye Yahşi Hanımefendinin Türkiye Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanlığı’na armağan ettiği Aliye Yahşi Anadolu Meslek ve Meslek Lisesi’nde Bilgisayar bölümünü bitirdikten sonra Anadolu Üniversitesi İktisat Fakültesi Uluslararası İlişkiler bölümünde Lisans Eğitimi’ne başladı.

Lise eğitim döneminin üçüncü yılında TC Devlet Plânlama Teşkilatı, dördüncü yılında ise Boru Hatları ile Petrol Taşıma AŞ’de staj eğitmini tamamlayan Ateş, Mayıs 2009’dan itibaren Türk Telekom INNOVA Bilişim Çözümleri AŞ’de çalışmaya başladı ve Şubat 2013 döneminde ayrılarak ülke seyahatini gerçekleştirdi. Seyahat sırasında Türkiye Bilişim Dergisi’nin Bilişim ve Engelliler konu yazarı olan Ateş çeşitli sempozyumlarda yer almaya devam ediyor. Şuan SU-YAPI Mühendislik ve Müşavirlik AŞ’de çalışıyor.

Unutmadan; Ben, bir şeyler yaratmak deneyimlerini yakalayarak pozitif yaşam anlarını paylaşmak istiyorum. Ankara’da doğdum ama şimdi Yeni Dünya kültürünü keşfetmek benim için diğer şeylere zaman harcamaktan daha önemli. Bu yüzde çilek bir girişimciyim.

& Hayat benim için çoğu zaman yaşamaya değerdir…