Gerçek, Sizi Özgür Bırakır

Gerçek, sizi özgür bırakır..!

Eski yazıtlarda aynen böyle denir. Peki ne yaparken özgür bırakır?

Hatalarınızı düzeltmek için özgür bırakır!

Hatalarınızı düzeltip yeni tavırlar geliştirmek için sizi özgür bırakır!

Eğer hayatlarınızda değişiklik istiyorsanız yapmanız gereken şey size bir şeyler öğretecek olan sonuçlara varmanız olabilir. Felsefenizde, tavırlarınızda ve davranışlarınızda sizinle bütün olmayan seçeneklerin hepsinde değişiklik gerekse bile bundan kaçınmamalısınız. Bir özür bile düşündürüyorsa sizi, bunu dahi geç olmadan gerçekleştirmelisiniz. Sonuçlarına katlanarak…

Çünkü siz gerçeğe sımsıkı bağlanırsanız sonuç almanızda yakındır. Çünkü gerçeğin var oluş nedeni budur. Hayatımızda yapmamız gereken değişiklikler için gereken öğretileri almamız için vardır.

Asıl nedeni budur işte!

Eğer meteliksizseniz bu gerçeği tekrarlamanız teyit etmeniz için yeterlidir: “Ben meteliksizim!”

Bu gerçeği her gün görmek için buzdolabını kullanabilirsiniz mesela. Bakıp bakıp “ben meteliksizim” demelisiniz. “Ben Türkiye’de yaşıyorum ve meteliksizim” bu kadar yeter ama bu durum size bir şeyler anlatıyor olmalı. Bir yerlerde bir yanlış yapmışım ve çuvallamışım. Bu duruma hayatınızın dönüm noktası denir ve başlatacağınız süreç çok küçük bir süreçtir!

Dolayısıyla değişiklik diğerini tetikler, o diğerini tetikler ve böyle sürer gider. Fakat burada en önemli konu sizin bu değişimi pozitif bir şekilde harekete geçirmenizdir. Yukarı doğru giden pozitif bir grafik çizerseniz; buna hayatınızda ki değişim denir.

Bu değişim gerçekleşirken mevcut değerlerinize lanet okumazsanız, hayatınızda bir şeylerin normalleşmeye başladığını gözlemleyebilir ve sonuçlarını almaya başlarsınız.

gercek

Kemal Ateş

17.10.2013 – 22:37