Eksilmeden Artın

İnsanın yaşama dair beslediği birçok özlemi vardır. Aslında bu durum insanın aynı zamanda kendine olan özlemidir diyebilirim. Çevresinden duyduğu birçok ses, ona ertelediği birçok şeyi anımsatır ve en başta kendini dinlemeyi ertelediğini fark eder.

Zamanla… Her seste kendini duymaya başlar… Sonra her günün, bir şafak takvimi gibi sayıldığını anlar. Günlerden, haftalardan ve aylardan ibaret bir düzlüğe girer. İşte o düzlük, yönünü değiştirmemeniz durumunda uzayacak olan düzlüktür. Basamakları, attığınız adım kadar uzayacak olan düzlüktür.

İşte tam bunu düşünüyordum. Derken Nevşehir’de yaşayan bir arkadaşımın gönderdiği müzik geldi aklıma ve dinlemeye koyuldum.

Müzik gerçekten ruhun gıdası olma başarısını koruyor. Bu sorumluluğundan vazgeçmeyeceğe benziyor. Ruhu renklendiriyor. Yanlış anlaşılma olmasın fevkaladenin fevkinde renkli insanlarız ama etrafımız çok renksiz. Bizim insanlar yağmurda şemsiye tutanlardan. Farklı olanlar da var tabi ve denk geliyoruz. Buluyoruz birbirimizi…

Ve tabii ki renkli bir ruhsanız ve adım atmamışsanız henüz, beklemeyin derim.

Hayaller artmayı hak eder, eksilmeyi değil. Anılar ve hatıralar yenilenmeyi hak eder, birikmeyi değil. Adımlar yürümeyi ve koşmayı hak eder, durmayı ASLA

Dinlenmeye gelirsek, tek kişilik değildir…

Derin bir nefes alın… Kollarınızı açın… Ve bırakın karşılasınlar…

Farklılık bir yaşam tarzıdır
Farklılık bir yaşam tarzıdır

Görüşmek üzere

Kemâl